Táta vs. voda po holení

15. února 2013 v 21:52 | Kašpárek jIří |  Týdenní téma Blogu
Táta vs. voda po holení
Táta,který nosil většinu svého života plnovous, se jednoho dne rozhodl, že se oholí. Vzal žiletkový strojek, oplácal se pěnou na holení, kterou jsem mu půjčil a dal se do práce. Já od stolu sledoval, jak vousy mizí, a jeho hlava se zmenšuje. Přišlo mi chvílemi komické, jak dokáže vous změnit vizáž. Holení mu šlo celkem od ruky, jako by se holil každý den, jen si občas postěžoval, že jej to zatahalo. Ano, je to mnohdy nepříjemné. Muži, i některé ženy, a to se nemusí holit na tváři, jistě ví, o čem mluvím.
Chvilku jsem se nedíval, vždyť to sám znám jaké to je se holit, a také, jaké to je, když se na vás při tom někdo kouká, a slyším "Hotovo". Strojek klapl o umyvadlo, proud vody zesílil a táta se otočil, a z tváří mu už jen odkapávaly kapky vody, jak si ji opláchl. Utřel se, ale se slovy že to ještě není ono se začal prohlížet v zrcadle. Prý je ta pokožka nějaká zarudlá, místy zase vybledlá, a tak se mu prý asi nějak vysuší a svraští, protože není zvyklá se holit. Já na něj ať se nestrachuje, že mám novou vodu po holení, která je údajně dobrá, zvláčňující a že mu tu pokožku jistě plně ošetří i proti vyrážce a tak různě. Já ji teda ještě nezkoušel, protože byla opravdu čerstvě koupená, a taky to byla nová značka, kterou jsem ještě nepoužíval. Táta natáhl ruce, já rozbalil balení, otevřel flakon s vodou po holení a nalil jsem mu trochu do dlaní. Táta oplácal tvář i krk vodou kterou jsem mu dal, a zažertoval, že v jeho 68 letech může teď s tou voňavou vodou, jít lovit kočky na tancovačku. Sotva ale co to dořekl, voda začala působit.
Vykulil oči, rukama s prsty v křeči naznačil, že by mne snad chtěl uškrtit, odstrčil mne stranou, rozrazil dveře a úprkem se hnal ven. Vyběhl na dvorek, pes (Dyna) chudák když ho viděl, jak se na něj táta žene, zakvílel, a zdrhal před ním se někam ukrýt. Táta kolem něj proběhl a hnal se na zahradu. Pes (Dyna), když viděla že se nežene na ní, ale někam jinam, ho začala ze zvědavosti následovat. Když jsem vyšel na zahradu i já, abych se podíval co tam dělá a kam to vůbec tak náhle pádil, koukám že Dyna sedí a pozoruje tátu jak běhá na mezi stromkama do kolečka, cosi mumlá a sem tam zaběduje a snad povzdechne.
Druhý den, když šla máma do obchodu, zastavil ji cestou soused a ptá se, "Sousedko, co vám to tam běhalo včera po zahradě za chlapa? Já čekal pořád že váš manžel za ním vyběhne a vypořádá si to s ním, nebo že ho alespoň z pozemku vyprovodí, ale nic.?!. On včera nebyl doma?" Máma mu na to odpověděla.. "Ale byl. Ten co běhal po zahradě byl on, jen se oholil, tak jste ho asi nepoznal, a proč běhal? Naplácal se vůl synovou vodou po holení, a jeho nenapadlo nic jiného, něž jak ta voda pálila, to chladit větrem, proto tam pitomec běhal. Pes a celá vesnice měla aspoň divadlo."
A rada na konec? Nepůjčujte si vodu po holení, nevíte jak daleko budete muset běžet, aby vás přestala pálit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eruvië Eruvië | Web | 21. února 2013 v 9:44 | Reagovat

Velmi pěkné. Zařazeno do výběru. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama